Haberler  >   Genel Haberler  >  İki Kulvarda da Devam Etmek İstiyoruz
Sergen Yalçın: İki Kulvarda da Devam Etmek İstiyoruz
Tarih: 05/04/2015 / Saat: 14:55 / sivasspor.org.tr
Sergen Yalçın: İki Kulvarda da Devam Etmek İstiyoruz

Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın, "İki kulvarda da devam etmek istiyoruz. Oyuncularımız buna hazır. İyi antrenman yapıyorlar ve güçlüler" dedi.

Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın, Kayserispor maçı hazırlıkları öncesi açıklamalarda bulundu. Yalçın ligde ve kupada emin adımlarla yolumuza devam etmek istediğimizi söyledi.

Ligde telafisi olmayan maçların geldiğini söyleyen Sergen Yalçın, "6 puanlık bir maçtı. Mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Bu galibiyet bize çok büyük avantaj yakalattı ligin son bölümünde. Ligde yavaş yavaş konumumuzu almaya başladık. Çok zor bir fikstürden çıkıyoruz. Göreve başladığımızdan beri bize çok zor bir fikstür kalmıştı. O fikstürün bütün maçlarını oynadık. Bundan sonra rakiplerimizde kazanmaya yönelik maçlar oynayacağız. Hem lig de hem kupada yolumuza devam etmek istiyoruz " dedi.

Başarılı bir oyuncu grubuna sahip olduğumuzu belirten Yalçın, "Oyuncu gurubumuz gayet başarılı. İyi niyetliler, iyi mücadele ediyorlar. Kazanmak için çok fazla gayret gösteriyorlar. Bu gayret, bu mücadele gücü ve oyunsal anlamda kendimizi geliştirmemiz devam ederse umarım ligin sonunda iyi bir pozisyon alırız " diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası´na çok önem verdiğimizi kaydeden Yalçın, "Kupada da salı günü önem verdiğimiz çok değerli bir maç oynayacağız yarı finale kalmak adına. İki kulvarda da devam etmek istiyoruz. Oyuncularımız buna hazır. İyi antrenman yapıyorlar ve güçlüler. Oyunsal anlamda da kendilerini çok geliştirdiler. Artık yavaş yavaş oyunu çift taraflı oynamaya başladık takım olarak. Defansif ve ofansif anlamda iyi işler yapıyoruz ki son oynadığımız maç özellikle savunma anlamında çok değerliydi. Oyunun tamamına baktığımız zaman hiç pozisyon vermedik. Çevirmesini bildik o çok önemliydi bizim için. Sivasspor artık ligi en iyi yerde bitirmek isteyecektir ligi. İnşallah sezon sonu bizim için hayırlı olur" dedi.  

Teknik direktörlük kariyerinde ilk defa ceza aldığını söyleyen Yalçın, "Bizim gibi teknik direktörlerin kenarda daha konsantre olması lazım. Daha sağlam durup kendimizi kaybetmemiz lazım. Dışarıda kalmak zor iş. Yapmamam gereken bir hareketti ama insanlık hali olabiliyor.  Hem Sivas camiasından hem de kendi oyuncularımdan özür diliyorum" diye konuştu.

Manuel Da Costa´nın sakatlığı hakkında da bilgi veren Yalçın, "Da Costa İngiltere’ye gitti doktoruna oradan da Almanya’ya geçecek. Ameliyatlık bir pozisyonu var ama karar vermedik bu hafta karar vereceğiz. Eğer sezon sonuna kadar idare edebilecek durumu varsa geri çağıracağız. Oyuncunun sağlığı her şeyden daha önemli. Oynayamayacak durumu varsa ameliyat olacak" diye konuştu.


Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 20 Mayıs
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
20/5/2020 - 20:36
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle liglere verilen arada futbolcular...
18/5/2020 - 13:03
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
18/5/2020 - 20:35
Risk Yokken Maçların Başlaması Gerekiyor
Rıza Çalımbay, "Risk tamamen bittikten sonra futbol oynanması gerekiyor. Önemli olan ...
17/5/2020 - 10:10
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 12:31
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 20:38
Otyakmaz: Kalan 8 Maçı Kazanırsak Şampiyon Oluruz
Mecnun Otyakmaz, "Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güvenec...
10/5/2020 - 00:25
Demir Grup Sivasspor 53 Yaşında
Demir Grup Sivasspor´umuz 53 yaşında....
9/5/2020 - 08:25
Süper Lig Başlıyor
Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart’ta ara verilen Süper Lig, 12, 13 ve 14 Haziran&...
6/5/2020 - 14:47
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website