Haberler  >   Genel Haberler  >  Passolig Kart Uygulaması Başlıyor
Passolig Kart Uygulaması Başlıyor
Tarih: 08/04/2014 / Saat: 14:31 / sivasspor.org.tr
Passolig Kart Uygulaması Başlıyor

Tüm futbolunda stadyum girişleri artık sadece Passolig kartlar ile gerçekleşecek. Passolig ile birlikte kağıt bilet devri de kapanacak.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu'nun getirdiği e-bilet projesi kapsamında bir yenilik olan Passolig kart; stadyumlara girişi sağlayan ve kişiye özel bir sportif kimlik kartı olmanın yanı sıra, alışveriş ve ulaşım başta olmak üzere günlük hayatın birçok alanında kullanılabilecek.

Passolig Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor. Hem kulüplere, hem de taraftarlarına büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan Passolig Kart ile Türk futbolu maddi kazancın yanı sıra, tribün huzurunu ve güvenliğini de maksimize ederek, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakıyor.

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler tamamen ortadan kalkacak, maçlara artık sadece Passolig Kart ile girilecek. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek mümkün olacak.

Passolig Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yüklenecek. Kombine biletler de artık Passolig Kartlarına tanımlanacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderilecek. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilecek.

Taraftarların Passolig Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmayacak. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen Passolig Kartlarla kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabilecek. Ayrıca isteyen taraftarlar Passolig Kartlarını kredi kartı olarak da tercih edebilecek.

Sivasspor'umuzun ligin 31. hafta maçında Sivas'ta Beşiktaş'ı konuk edeceği maçla birlikte Passolig Kart uygulaması yasa gereği Sivas'ta da başlayacak. Kağıt bilet ile maça giriş olmayacak ve sadece Passolig Kart sahipleri tribündeki yerini alabilecek.

Passolig Karta Nasıl Sahip Olunacak?

İlk etapta taraftarlar www.passolig.com.tr adresini ziyaret ederek siteden 'hemen başvur' butonunu tıklayarak (www.passolig.com.tr/uye-ol) formu doldurarak Passolig Karta sahip olabilecek. Kartlar kurye ile taraftarların belirlediği adrese teslim edilecek. İlerleyen günler de ise 4 Eylül Stadyumu'nun önüne kutulan merkezde de Passolig Kart satışları yapılacak.

Kombine kart sahipleri 2013-2014 sezon sonuna kadar mevcut kombine kartlarıyla statlara giriş yapabilecekler. 2014-2015 sezonu için kombine kart almak isteyen taraftarların Passolig Elektronik Kart sahibi olmaları gerekecek.

Tüm taraftarlarımızın bu uyarıları dikkate alarak Passolig Karta başvurularını rica ederiz. 

 


Hazırlık Maçında Rakibimiz Y. Malatyaspor
Demir Grup Sivasspor´umuz, hazırlık maçında Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak....
16/7/2019 - 16:37
Hakan Arslan: Bu Oluşumdan Kuvvetli Çıkacağız
Hakan Arslan: "Yeni bir yapılanma içine girdik. Yeni bir oluşum var Demir Grup Sivass...
16/7/2019 - 19:52
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarım
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarımızla......
15/7/2019 - 00:04
Muammer: Neyim Var, Neyim Yok Buraya Vereceğim
Muammer Yıldırım, "Emeğimin karşılığını sahada vermek istiyorum. Bunu da sahada inşal...
13/7/2019 - 13:40
Yiğido´nun Bolu Günlüğü - 12 Temmuz Öğlen
Demir Grup Sivasspor´umuz, 2019-2020 sezonu öncesi kamp çalışmalarını bugün sabah ve ...
12/7/2019 - 12:42
Yeni Sezon Kombinelerin Genel Satışı Başladı
Demir Grup Sivasspor´umuzun 2019-2020 sezonunda Yeni 4 Eylül Stadı´nda oynayacağı Spo...
11/7/2019 - 15:42
Samassa: En Verimli Şekilde Sahada Olacağım
Mamadou Samassa, "Taraftarlarımız için elimden geleni yapmaya çalışacağım. En verimli...
9/7/2019 - 14:58
Caner Osmanpaşa Demir Grup Sivasspor´umuzda
Demir Grup Sivasspor´umuz, Caner Osmanpaşa´yı renklerine bağladı....
8/7/2019 - 15:40
Appindangoye: Uzun Zamandır Buradayım Gibi
Aaron Appindangoye: "Takım arkadaşlarım çok iyi onlarla beraber gülüyoruz, eğleniyoru...
8/7/2019 - 20:30
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website