Haberler  >   Genel Haberler  >  Rıza Çalımbay: Bu Sıkıntıyı Herkes Yaşıyor
Rıza Çalımbay: Bu Sıkıntıyı Herkes Yaşıyor
Tarih: 18/03/2020 / Saat: 12:23 / sivasspor.org.tr
Rıza Çalımbay: Bu Sıkıntıyı Herkes Yaşıyor

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, "Sıkıntılı bir süreçteyiz ve bu sıkıntıyı herkes yaşıyor. Bir tek Türkiye yaşamıyor. Bütün dünyadaki futbolcuların hepsi yaşıyor. Herkes huzurlu bir şekilde, çatır çatır mücadele edelim, seyirciler gelsin, tezahüratlar olsun ister ama olmuyor." dedi.

Demir Grup Sivasspor'umuz, Yukatel Denizlispor maçının hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla başladı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak 1-0 mağlup olduğumuz Fraport-Tav Antalyaspor maçını değerlendiren Çalımbay, bu sezon en kötü maçımızı oynadığımızı söyleyerek, "Yenilgiler aldık, bir sürü şey oldu ama hiçbir maçta net bir pozisyona girmeden, gol atmadan hiçbir maçı bitirmedik. Bu bizim en kötü maçımızdı. İnşallah böyle bir şeyi bir daha yaşamayacağız. Bundan büyük dersler çıkaracağız. Arkadaşlarla da konuştuk. Kalan 8 tane maçımız var. 8'i de final maçı. Her maçı almamız gerekiyor. Maçlarımızı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. İşin gerçeği bu." dedi.

Koronavirüsünün ülkemiz de görülmeye başladığını kaydeden Çalımbay, "Futbolcu arkadaşlarımın bir tanesi bile kesinlikle tam konsantre olamıyor. Nereye baksanız o konuşuluyor. Futbol biraz dışta kalıyor. Seyircisiz oynamakta ayrı bir fark yaratıyor. Onun için maçlar istediğimiz tempoda olmayabilir. İstediğimiz mücadeleler olmayabilir. Onlardan bir tanesini de biz yaşadık bu hafta. Biz oyuncularla konuştuk, Türkiye'yi anlattık. Türkiye'deki güzel şeyleri konuştuk. Bundan sonrasının iyi olacağını, maçlarımızın da iyi olacağını ve ne olursa olsun maçlarımıza konsantre olmamız gerekiyor." dedi.

Devletimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun alacağa kararlara uymak zorunda olduğumuzu belirten Çalımbay, "Hiçbir oyuncu huzur içinde veya konsantre olarak maçlara çıkmıyor. Bu da gayet normal. Bizlere çok iş düşüyor. Bizler konsantre etmeye çalışıyoruz, maçları daha iyi oynamak için uğraşıyoruz ama zaman zaman da aksilikler yaşıyoruz. Bundan sonra oynayacağımız Denizlispor maçını ve diğerlerini iyi bitirmemiz lazım. Tek sıkıntımız sakatlar ve cezalı arkadaşlarımız. Burada federasyon var, devletimiz var ona göre bir karar verilecek. Arkadaşlarımızın da ailesi var, yakınları var. Yurt dışında ailesi olan var. Devamlı onlarla irtibat halindeler. Sıkıntılı bir süreçteyiz ve bu sıkıntıyı herkes yaşıyor. Bir tek Türkiye yaşamıyor. Bütün dünyadaki futbolcuların hepsi yaşıyor. Herkes huzurlu bir şekilde, çatır çatır mücadele edelim, seyirciler gelsin, tezahüratlar olsun ister ama olmuyor. İptal edip etmemek federasyona kalmış bir şey. Kıran kırana maçların geçmesi artık çok zor. Futbolcuların çoğunun kafası rahat değil. ‘İsteyen oynasın, istemeyen oynamasın’ deseler çoğu oynayamayacak. Zor bir süreç. Avrupa ülkelerine ve diğerlerine bakıyorsunuz yüzde 99'u iptal etti. Bizimkilerin aldığı karara ayak uydurmamız gerekiyor." dedi.

 


Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan Evde Kal Çağrısı
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Yeni Tip Koronavirüs ile (KOVID-19) ilgili mücadele tedbi...
29/3/2020 - 14:40
Demir Grup Sivasspor´umuz İzine Ayrıldı
Demir Grup Sivasspor´umuz, Süper Lig´de kalan maçlar için verilen erteleme kararından...
20/3/2020 - 23:08
Kulübümüzde Koronavirüs Eğitimi Verildi
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye´de de görülen Yeni Koronavirüs´e (KOVİD-19)...
19/3/2020 - 15:31
Ligler İleri Bir Tarihe Ertelendi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Süper Lig´in ertelendiğini açıkladı...
19/3/2020 - 21:13
Rıza Çalımbay: Bu Sıkıntıyı Herkes Yaşıyor
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, "Sıkıntılı bir süreçteyiz ve bu sıkıntıyı herkes y...
18/3/2020 - 12:23
Y. Denizlispor Maçını Abdulkadir Bitigen Yönetecek
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Yukatel Denizlispor arasında oynanacak mücadelede hakem...
18/3/2020 - 12:52
Süper Lig´de Rakibimiz Fraport-Tav Antalyaspor
Demir Grup Sivasspor´umuz, bugün deplasmanda Fraport-Tav Antalyaspor´un konuğu olacak...
16/3/2020 - 00:00
Tesislerimiz Dezenfekte Edildi
Dünyayı saran ve son olarak Türkiye´ye de sıçrayan Koronavirüs için tedbirler artarak...
16/3/2020 - 15:08
Antalya´da Kadrolar Belli Oldu
Fraport-Tav Antalyaspor ile Demir Grup Sivasspor´umuz arasında oynanacak mücadelede h...
16/3/2020 - 19:00
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website