Haberler  >     >  Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim
Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim
Tarih: 17/02/2020 / Saat: 15:20 / sivasspor.org.tr
Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim

Mecnun Otyakmaz, "Hakem atamalarını gördükten sonra ´Eyvah, Cüneyt Çakır 5 yıl sonra oraya gidiyorsa bu barış maçı olacaktır dedim." ifadelerini kullandı.

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, sezon başından bu yana devam eden hakem hatalarına tepki gösterdi. Bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Otyakmaz, Trabzonspor maçına atanan Cüneyt Çakır'ın çok kötü bir yönetim sergilediğini söyledi.

- Cüneyt Çakır "5 Yıl Sonra Oraya Gidiyorsa, Bu Barış Maçı Olacaktır"

İkinci yarıyla birlikte hakem hatalarının tekrar kaldığı yerden devam ettiğini söyleyen Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "Geçtiğimiz hafta başında salı günü; federasyonla, Kulüpler Birliği ve MHK yöneticilerinin olduğu bir toplantı yaptık. Bu toplantıda birlik ve beraberlik adına güzel şeyler konuşuldu. Orada bazı problemlerimizi dile getirdik. Fakat oradaki mesajlar anlaşılmamış olacak ki bu hafta hakem atamalarını gördükten sonra 'Eyvah, Cüneyt Çakır 5 yıl sonra oraya gidiyorsa bu barış maçı olacaktır.' dedim. Tabi ilk etapta; 'Türkiye'nin en iyi, 1 numaralı hakemi. Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden çok değerli bir hakemimiz. Böyle bir şeyler yapmaz. Çıkar ve maçını yönetir.' diyorsunuz. Geldi ve maçını yönetti. Neden Cüneyt Çakır bu maça verildi? O da durumdan nasıl bir vazife çıkardı ki pozisyonları saymakla bitmez." diye konuştu.

-"Maçı 90 Dakika Kovalayan Bir Takımız"

Trabzonspor karşısında maça kötü başladığımızı söyleyen Otyakmaz, "Trabzon hızlı başladı. Golü de buldular. Hata yaptık. İlk yarıda da bazı pozisyonlarımız var ama ilk yarıyı 2-0 mağlup bitirdik. Takımımızın gücünü ve son dakikaya kadar mücadele eden bir takım olduğumuzu biliyoruz. Hakem son düdüğü çalmadan bizde umut bitmiyor. Maçı 90 dakika kovalayan bir takımız." diye konuştu.

- "Türkiye'nin Bir Numaralı Hakemi Böyleyse Öbürlerinden Yandık"

Hakem hatalarını söylemekten bıktıklarını vurgulayan Otyakmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"Atamayı mı söyleyeyim, Cüneyt Çakır'ın gelmesini mi söyleyeyim, Cüneyt Çakır'ın durumdan vazife çıkarmasını mı söyleyeyim, üç dakika uzatmayı mı söyleyeyim? Artık penaltı söylemekten bıktık. Korkuyorum ki birinin canını yakıp bize bedavadan penaltı verecekler. O kadar çok dile getirdik ki bu penaltı işini yine bu maçta net bir penaltı var. Hakemlerin görmemesini bir yere kadar anlayabiliyorum. VAR'a mı söyleyeyim, Cüneyt Çakır'a mı söyleyeyim, Futbol Federasyonu'na mı söyleyeyim?  Kendi içiminizde zaten konuşup hatalarımızı söylüyoruz. Sakatlıklar oluyor. İklim şartları ortada antrenman yapamıyoruz. Bazen teknoloji de yetmiyor. Kendi öz eleştirimizi yapıyoruz. Kimse sanmasın ki 'Kendi hatalarını görmüyorlar, suç atacak başka yerler arıyorlar.' Kendi içimizde de kendi hatalarımızı görüyoruz ama kime ne söyleyeceğimizi şaşırdım. Yüzlerine söylüyorsun olmuyor. Birebir konuşuyorsun olmuyor. Atamalarını görüyorsunuz. Çarşamba günü Cüneyt Çakır olunca inanamadım. Şimdi 5 senedir neden gitmiyorsa bundan sonra rahat rahat gidebilir. Bir şeylerden dolayı 5 senedir verilmiyor. Şimdi artık rahat rahat atarlar. Onun adına da üzülüyorum. Türkiye'nin bir numaralı hakemi böyleyse öbürlerinden yandık."

- "Futbola Siyaseti Karıştırmak Çok Tehlikeli"

Otyakmaz, taraftarlarımızdan bazı mesajlar aldığını belirterek, "Konuşmuyorsun diye bana kızıyorlar. İnsanlar şiddete varan tepkiler göstermeye odaklanıyorlar. Buradan u yarıyorum. Hakikaten ortam bozuluyor. 'İlk gördüğüm hakeme haklı olsun, haksız olsun saldıracağım' diye bugün mail aldım. Bu toplumsal huzursuzluk başka şeylere de sirayet ediyor. Alt tarafı futbol. Çıkacaksın, gördüğünü çalacaksın olacak bitecek. Kimsede sana bir şey diyemez haksızlık olmadığı zaman. Bu kadir basit. Bu yapılanlar olayları başka yere götürüyor. Siyaseti karıştırıyorlar. Futbola siyaseti karıştırmak bir defa çok tehlikeli. Eğer bu işlerden bir sıkıntılar çıkacaksa bunların sorumluları bu hesabı veremezler. Bu adaletsizliği yapanlar bunun hesabını ödeyemezler. Konuşuyoruz, bir şey değişmiyor ki. Bu son uyarım. Bu uyarı adalet adına yapılan bir uyarı." dedi.

- "29 Haftadır Penaltı Verilmiyor"

'Bir takıma 29 hafta penaltı verilmez mi?' diyerek tepkisini ortaya koyan Otyakmaz, "Hiçbir pozisyon yok. 22'si bu seneden 7'si de geçen seneden 29 haftadır penaltı verilmiyor. Bütün futbolseverler görüyor, bütün televizyonlar akşam yorum yapıyor. Bu tür maçlardan sonra MHK'nin uygulaması var. Eski hakemlere, futbolun üst düzey insanlarına pozisyonları gönderiyorlar ve yorumlarını alıyorlar. Başakşehir maçında o pozisyona yüzde 88'i penaltı değil demiş. Yani ‘Körler sağırlar, birbirlerini ağırlar’ gibi. Peki, dün ki pozisyona kaç tanesi 'Penaltı değil' dedi. Fatih'in pozisyonu için. Dün Deniz Çoban çok güzel gösterdi; çorabı beyaz, sonra çamurlu. Demek ki orada müdahale var. Bizimkiler de tabi düzgün insanlar olduğu için illa penaltı alacağım, yerlere yatıp ortalığı birbirine katmıyor. Art niyetli olmadıkları için bizimkiler oyununa bakıyor ama öbürleri artık kurtlanmış. Penaltıyı verene kadar kalkmıyorlar sonrada çıkıp 90 dakika oynuyorlar. Bizimkiler öyle bir şey yapmıyor, öyle bir şey yapmalarını da istemem. Ama Allah rızası için biraz adalet, adaletsizliğin olmadığı yerlerde her şey olur. Sebebi de bunlar olur. Top dışarı çıkmadan bayrağı kaldırıyor ve bayrağı sallayarak kaldırıyor. Bu nedir? Faul gördüm ama bir şeyler oluyor, onun ne olduğunu da hepimiz biliyoruz ama dilimiz varmıyor. Bunu kendimize de yakıştıramıyoruz, onlarda bizim hakemlerimiz. Bir şeyler oluyor, el alttan gelip utangaç bir şekilde taç veriyor." ifadelerini kullandı.

- "Dış Müdahaleler Olmasaydı Bu Maç Böyle Bitmezdi"

'Ben rakibimin en güçlü şekilde karşıma çıkmasını ve onun en güçlü halini yenmek isterim.' Diyen Otyakmaz, "Sörloth'un olmasına da o yüzden maçtan önce bir şey demedik ama durum ortada. Sevk edildiği madde ortada. Adım adım bunu azaltarak bizim maçımıza tekrar oynayacak hale gelmesine, onun da skora etki etmesine Trabzonluların bile kabul etmemesi lazım. Etmiyordur birçoğu. Bu kadar adaletsizlik olmaz. Gerçekten birçoğunun mutlu olmadığına eminim. Konuştuğum bazı arkadaşlardan da o tepkiyi alıyorum. Keşke ilk 15 dakika oynadıkları futbolcu 90 dakikaya yaysalardı golü de atmasaydık 2-0 yenselerdi, bizde buraya boynumuz bükük şekilde gelir önümüzdeki maç için hazırlıklarımızı yapardık. Ama maalesef öyle olmadı. Aslında dış müdahaleler olmasaydı bu maç böyle bitmezdi. Hak edilen sonuç neyse belki Trabzon yenerdi, belki biz yenerdik belki de berabere biterdi. Bu maç böyle olmazdı. Eserleriyle gurur duysunlar." Şeklinde görüş bildirdi.

- "Uyarıların Bir Faydası Olmaz"

Otyakmaz, artık uyarıların bir faydası olmayacağını belirterek, "Ligden zevk almıyorum. Zaten artık kabak tadı vermeye başladı. Niçin mücadele ettiğimizi de anlayamıyorum. Niye bu kadar kendimizi paraladığımızı anlayamıyorum. Ne ailemize bakabiliyoruz, ne işimize gücümüze bakabiliyoruz, ne boyumuz uzuyor kendi adımıza. Demir Grup Sivasspor için, Türk futbolu için uğraş uğraş nelerle mücadele et. FETÖ'nün mağduru ol, MHK'nin mağduru ol, tahkimin mağduru ol. İnşallah sonu iyi olur. İnşallah bu kaygılarımızın bir tanesi gerçekleşmez. İnşallah hak edenin kazanacağı bir lig olur." dedi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim
  • Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim

Gruplar Halinde Çalışmalara Başladık
Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle liglere verilen arada çalışmalarını evde s...
9/5/2020 - 13:13
Galatasaray Maçını Çok iyi Bitirmemiz Gerekiyor
Rıza Çalımbay, "Galatasaray maçı bizim için final niteliğinde bir maç. Ligin sonuna d...
3/3/2020 - 16:46
Mecnun Otyakmaz: Eyvah Dedim
Mecnun Otyakmaz, "Hakem atamalarını gördükten sonra ´Eyvah, Cüneyt Çakır 5 yıl sonra ...
17/2/2020 - 15:20
BY. Malatyaspor Maçını M.Öğretmenoğlu Yönetecek
BtcTurk Yeni Malatyaspor ile Demir Grup Sivasspor´umuz arasında oynanacak mücadeleyi ...
20/1/2020 - 15:05
Demir Grup Sivasspor 3-1 Fenerbahçe
Süper Lig´de Fenerbahçe ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor´umuz rakibini...
15/12/2019 - 19:02
Y. Malatyaspor Maçını Ümit Öztürk Yönetecek
BtcTurk Yeni Malatyaspor ile Demir Grup Sivasspor´umuz arasında oynanacak mücad...
4/12/2019 - 16:26
Mücadele Eder ve Oyunu Değiştirmeye Çalışırım
Erdoğan Yeşilyurt, "Hocamız ne zaman şans verirse ben elimden geleni yapıyorum. Sonuç...
28/11/2019 - 13:51
İl Genel Meclisi Üyeleri Kulübümüzü Ziyaret Etti
Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve il genel meclisi üyeleri, kulübümüze zi...
8/11/2019 - 22:40
İttifak Holding Konyaspor Mesaisi Sürüyor
Demir Grup Sivasspor´umuz, İttifak Holding Konyaspor maçının hazırlıklarına bugün öğl...
7/11/2019 - 14:24
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website