Haberler  >   Genel Haberler  >  Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz
Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz
Tarih: 12/07/2016 / Saat: 09:39 / sivasspor.org.tr
Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz

Özköylü, "Futbolcularımız her şeyin farkındalar. Onlarda bu takımı olması gereken yere çıkması gerektiğini biliyorlar. İnşallah da böyle olacak. O isteği ve inancı arkadaşlarda görüyoruz."

Teknik Direktörümüz Osman Özköylü, kulüp tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında Sivas'ta görev yapan gazete, televizyon ve ajans temsilcileri ile bir araya geldi.

-Yerli oyuncularımızla ilgili hiçbir problemimiz yok-

Sivasspor'umuz ile ilk anlaştığı günden itibaren bazı düzenlemeler yaptıklarını belirten Özköylü, "Bir önceki sezonun kadrosunda yabancı oyuncunun fazla olması itibari ile bu sayının mutluk suretle eritilmesi gerekiyordu. Bunun üzerine yerli oyuncuların durumu henüz belli değildi. Bunları çok kısa sürede başkanımızla birlikte en kısa sürede bu düzeltmeleri yapmaya gayret gösterdik. Büyük oranda da çözdüğümüzü düşünüyorum. Son 1-2 oyuncumuzun netleşerek durumu var. Bunlar John Boye ile Cristian Tanase. Yerli oyuncularımızla ilgili hiçbir problemimiz yok. Onların hepsi bizimle devam edecekler" dedi.

-John Boye kalacak diye planlama yaptık-

John Boye'nin durumu hakkında da bilgi veren Özköylü, "Milli takım oyuncusu olması nedeniyle ve milli takımdan ona sunulan şart gereği alt ligde oynadığı taktirde milli takımla ilgili problem olacağı ve milli takıma çağrılamayacağı söylenmiş. O da bunun kariyeri açısından bir sıkıntı oluşturacağını düşünüyor. Biz de kendisinin ayrılmasını hiç istemiyoruz. Çünkü John Boye çok deneyimli iyi bir oyuncu. Özellikle bizim oyun sisteminde çok önemli bir rol üslenecek. Bu anlamda onun durumunun bir an önce çözülmesi bizim için çok sağlıklı olacak. Çünkü biz John Boye kalacak diye planlama yaptık. Bu anlamda o bölgeye oyuncu düşünmüyoruz. Hasan Hatipoğlu, Oumari, İbrahim Öztürk ve John Boye'yi katığımız zaman 4 tane stoperimiz var. O bölgeye transfer düşünmüyoruz ama John Boye ile ilgili bir olumsuzluk olursa oraya mutlaka bir oyuncu almak durumunda olacağız. Onun açığını kapatmak durumundayız. Sezon içinde 3 stoper ile mücadele etme şansımız hiçbir şekilde yok. Bununla ilgili açıkçası çok bir çalışma yapmadık. Bize gelen çok isim var ama üzerinde çok fazla durmadık. Hep dediğim gibi John Boye'nin kalacağını düşündük. İnşallah da öyle olur. Zaten kendisine bir süre verildi. Bu süre içerisinde kulübün istediği bonservisi getirirse gitmesi konusunda yardımcı olunacağı söylenildi. Biz de bu süreci bekliyoruz" diye konuştu.

-Cristian Tanase de burada kalmayı çok istiyor-

Başkanımız Mecnun Otyakmaz'ın Cristian Tanase'nin menejeri ile görüşeceğini aktaran Özköylü, "Geçen seneden kalan yüklü miktardaki sözleşmelerin bu sene mutlaka aşağı çekilmesi lazım. Bununla ilgili bir görüşme yapıldı. Sonucu mutlaka başkanımız takip ediyor. O da bizim gitmesini çok istemediğimiz oyunculardan bir tanesi. Ama bir anlaşmazlık olursa Etzaz Hussain'de olduğu gibi onunla da yollarımızı ayırmak durumunda kalabiliriz. Ama ben düşünüyorum ki Cristian Tanase de burada kalmayı çok istiyor. O da antrenmanlara başladığı günden beri her geçen gün daha mutlu daha istekli olarak çalışıyor. Kalmayı daha çok arzuladığını düşünüyorum. Önemli ve kariyerli bir oyuncu. Onun dışında diğer yabancı oyuncularımızla ilgili bir problem yok.  Barrales devam edecek. Menejeri gelecek ve sözleşmesinin yeni şartları resmiyete dökülecek. Oumari devam ediyor. Setkus ile konuştuk. O da belirli bir indirimi kabul ederek yüzde 99 oranında kalacak öyle görünüyor" dedi.

-Galip, ön libero oynamasına rağmen gol oranı çok yüksek-

En son olarak Galip Güzel transfer ettiğimizi söyleyen Özköylü. "Etzaz Hussain'in ayrılmasından sonra o bölgede mutlak suretle benzer tarzda oyuncuya ihtiyacımız vardı. Galip'de benim Osmanlıspor'da beraber çalıştığım önemli bir oyuncu. Bu ligde önemli orta saha oyuncularından bir tanesi. Galip, ön libero oynamasına rağmen gol oranı çok yüksek bir oyuncudur. O anlamda bize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

-Bir transfer daha düşünüyoruz-

Özköylü, bir tane daha transfer düşündüğümüzü belirterek, "Santrafor bölgesinde elimizde Barrales ve Ergin Keleş var. Bu kulübün geçen sene yaşadığı en büyük sıkıntılardan bir tanesi özellikle Barrales'in sezon başında sakatlanmasının ardından santrafor bölgesinde alternatif oyuncu olmadığından dolayı büyük problem yaşandı. Sezon içerisinde neyin ney olacağını bilmiyorsunuz. Allah korusun kamp döneminde de bir takım sakatlıklar yaşanabiliyor. Sezon içerisinde de yarı yolda kalmamak adına sıkıntı yaşamamak adına en azından o bölgede oynayabilecek hem birkaç bölgede oynayabilecek komplike oyuncu düşünüyoruz. Onunla ilgili de bir oyuncu ile görüşmemiz var. Olma ihtimali de yüksek. Onun durumu da birkaç güne netleşecek. Onun dışında transfer yapmayı düşünmüyoruz" dedi.

-Çok kaliteli iyi oyunculara sahibiz-

Mevcut kadromuzun bize fazlasıyla yeteceğini düşündüğü belirten Özköylü, "Çok kaliteli iyi oyunculara sahibiz. Onların bu ligi önemsemedi, hakkını vererek oynaması çok önemli. Süper Lig ile PTT 1. Lig arasında gerçekten çok fark var. Bunu kalite anlamında söylemiyorum mücadele etmeyi, daha güçlü olmayı gerektiren bir lig. O yüzden kalitenizin olması çok önemli ama kalite ili gücü birleştirmek lazım. Biz de ilk günden itibaren bunu gerçekleştirmeyi çalışıyoruz. Çok keyifli gidiyor antrenmanlarımız. Oyuncularımız gerçekten yoruluyorlar ki öyle olmak zorunda. Sezon başında bunu doğru bir şekilde planlamaz ve doğru şekilde yapmazsanız sezon içerisinde çok ciddi problemler yaşarsınız. Performans anlamında oyunculardan yeterli performans alamazsınız. Hem de sakatlık anlamında çok ciddi sorunlar yaşarsınız. İnşallah biz bunları yaşamamak adına ilk günden itibaren binanın temelini atıyoruz. Temel çok önemli. Hiçbir bina temeli sağlam olmazsa ayakta duramaz. Bu süreçteki kazanacağımız birçok fiziksel getirilerle beraber ileriki günlerde getireceğimiz taktiksel çalışmalar, oynayacağımız hazırlık maçları ve oyuncularla yapacağımız toplantılar, onlara oyun sistemimizi görsel olarak anlatacağız. İnşallah sezona hem fiziksel hem de taktiksel anlamda hazır bir şekilde gireceğiz" şeklinde konuştu.

-Taktiksel anlamda neler yapabiliyoruz onu görmek istiyoruz-

Takımımızın hazırlık maçları hakkında da bilgi veren Özköylü, "BAL Ligi takımlarımızdan Yıldızeli Birlikspor ile hazırlık maçı yapacağız. Sezon başı yapılan hazırlık maçlarında şöyle bir kriter söz konusudur; çok yoğun geçen bir antrenman dönemi, zaten bu maçlarda arkadaşlarımız 45'er dakika oynayacaklar. Bu maçlarda arkadaşlarımızda görmek istediğimiz şey; taktiksel anlamda onlardan beklediklerimizi ne kadar yapabiliyorlar. Rakibimin kuvvetli ya da zayıf olması çok sorun değil ama tabi ki bu yoğun dönemde çok ciddi güçlü bir takımla eğer bu çalışmayı yaparsanız o zaman istediğiniz verimi alamazsınız" dedi.

Özköylü, ‘Transfer döneminde istediğiniz oyuncuları alabildiniz mi?’ sorusu üzerine ise şu cevabı verdi,

"Verdiğim ilk transfer listesinde aşağı-yukarı bölgesel olarak hangi oyuncuları istediysek aldık."

-Biz bu ligin en iyi takımlarından biri olacağız -

Sürekli atağı düşünen, coşkulu oynayan, her zaman oyunu forse eden hem iç sahada, hem dış sahada ayrım yapmadan oyun oynayacağımızı söyleyen Özköylü, "Nasıl ki Barcelona hem iç sahada hem de dış sahada sisteminden hiç taviz vermeden hep kazanmaya dönük oynuyorsa bizim de benzer bir tarzımız olmalı. Biz, Sivasspor olarak bu ligden Süper Lig'e çıkmak isteyen bir takımız. Şampiyonluk düşünen takımlar her zaman kazanmaya endeksli oynamak zorundadırlar. Biz de daha önce çalıştırdığımız takımlarda da hepsiyle aynı tarzda ve düşüncede oynadık. Hep atağı düşünen, hep golü düşünen ama bu arada oyunun içindeki defansif tedbirleri alarak oynayan takım oluşturduk. Bunu herkes görecek. Biz bu ligin en iyi takımlarından biri olacağız. Her zaman diğer takımlar bize karşı çok ciddi konsantre olacak. Çok ciddi mücadele edecekler. İşimiz kolay olmayacak. İyi takım olmak avantajdır ama bazen iyi takım olmanın dezavantajları da var. Bu ligde maalesef bunu yaşıyorsunuz. Süper Lig'de öyle değil. Süper Lig'de mutlaka herkes bir şeyler oynamaya çalışıyor ama burada bazı takımlar tamamen oynatmamaya yönelik. Biz de sahada kazanmaya yönelik bir takım olacağız" dedi.

Özköylü, oyun sisteminde çok fazla defansif ön libero iyi oynamadığını belirterek, orta sahada ki oyuncuların takımı oynatan, pas yapabilen oyuncuların olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

-Sivasspor tanıdığımız bir takımdı-

Geçtiğimiz yıllarda Sivasspor'un maçlarını takip ettiğini söyleyen Özköylü, "Takımın gelen yapısını ve oyuncu profilini biliyoruz. Hepsi bildiğimiz, tanıdığımız oyuncular. Sonradan devre arasında gelen oyunculardan bilgimiz yoktu. Yerli oyuncuların hepsini tanıyorduk. Ben geldiğimde takımda çok fazla yaşlı oyuncu kalsın istemedim ya da çok fazla süre almamış, o heyecanı az yaşamış veya mücadele anlamında istediklerimizi vermeyecek oyuncularla yolumuzu ayırmayı düşündük" dedi.

-Stadyumun çok güzel bir ambiyansı var-

Yeni 4 Eylül Stadyumu'nu gezdiğini de söyleyen Özköylü, "Bana yeni sezonda orda başlayacağız söylendi. Tabi ki bir takım prosedürler var. Onların yapılması gerekiyor. İnşallah orda başlarız diye düşünüyorum. Bir takım eksiklikler olabilir. Zamanla düzelir. Ben stadyumu çok beğendim. Çok güzel bir ambiyansı var. İnanıyor ki taraftarda sırf o stadın ambiyansını takımımızla birlikte yaşamak için gelecek ve çok keyif alacak" şeklinde konuştu.

-O isteği, inancı arkadaşlarda görüyoruz-

Özköylü, futbolcularımızla sık sık konuştuğunu belirterek, "PTT 1. Lig'i kabullenmek zorundalar. Çünkü bu ligde oynayacaklar. Bu bir rüya değil, gerçek oldu. Keşke gerçek olmasaydı ama gerçeklerle yüzleşmek lazım. Ben özellikle geçen seneden bu takımda kalan oyuncularla konuşarak orayı hatırlamamalarını istedim ama bu kulübe, bu şehre bir borcunuz var diye konuştum. Onlarda farkındalar. Hatta bugün de takımın büyükleri ile oturduk sohbet ettik. Onlarda farkındalar. Onlarda bu takımı olması gereken yere çıkması gerektiğini biliyorlar. İnşallah da böyle olacak. O isteği, inancı arkadaşlarda görüyoruz. Bu da beni umutlandırıyor.  Hepsine tek tek baktığımız zaman çok güzel insanlar, iyi futbolcular. Geçen sene burada bir şeyler olmuş. Herkes kendi adına ders çıkarmalı. Tekrar o hataları yapmamak için doğrular şimdiden hesaplanıp ona göre hareket edilmesi gerekiyor" dedi.

Yeni sezonda kalede yerli oyuncu oynamayı planladığını belirten Özköylü, "Biz Setkus'un gitmesini hiçbir zaman istemedik. Onun iyi kaleci olduğunu da biliyoruz. Ama bu ligde oyunun içinde daha aktif olan ve özellikle hücum bölgesinde etkili oyuncular olan takımlar sonuç almada daha etkili oluyorlar. Biz de bu gerçek üzerinden oyuncu grubunu ön tarafta kuralım düşüncesi ile böyle bir karar aldık ama Setkus bizim kalecimiz. Performansına göre değerlendireceğiz. Gerekirse Setkus oynayacak diğer oyuncu oturup bekleyecek. İlk planda düşüncemiz yerli kaleci ile devam etmek" ifadesini kullandı.

Özköylü, yeni sezonda takım kaptanlarının Adem Koçak ve Burhan Eşer olacağını ayrıca oyun sistemini oturtturdukları taktide Sivasspor'un maçlarda yüzde 60-65-70 gibi topla oynamaya sahip olacağını söyledi.

Takımın taktiksel olarak çalışacağı günlerde idmanların zaman zaman kapalı olabileceğini belirten Özköylü, idmanı takip etmek isteyen taraftarlarımızın antrenman durumunu kulübün resmi internet sitesi www.sivasspor.org.tr'den öğrenebileceklerini sözlerine ekledi.

Toplantının ardından Özköylü ve basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz
  • Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz
  • Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz
  • Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: O İsteği ve İnancı Arkadaşlarda Görüyoruz

Galatasaray İle Süper Lig´de 27. Randevu
Galatasaray ile Demir Grup Sivasspor´umuz, Süper Lig´de 27. kez karşı karşıya gelecek...
18/10/2019 - 09:51
İstanbul´da Kadrolar Belli Oldu
Galatasaray ile Demir Grup Sivasspor´umuz arasında oynanacak mücadelede her iki takım...
18/10/2019 - 19:30
Galatasaray 3-2 Demir Grup Sivasspor
Süper Lig´de Galatasaray ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor´umuz rakibine 3-2 mağlup...
18/10/2019 - 22:24
Çalımbay: Bütün Oyuncularımız Tebrik Ediyorum
Rıza Çalımbay: "Oyundan kopmayan, disiplini bırakmayan bir Demir Grup Sivasspor vardı...
18/10/2019 - 23:36
Demir Grup Sivasspor´umuz İstanbul´da
Süper Lig´in 8. hafta maçında Galatasaray ile karşılaşacak Demir Grup Sivasspor´umuz ...
17/10/2019 - 11:11
Galatasaray Maçını Ali Palabıyık Yönetecek
Süper Lig´de oynanacak olan 8. hafta maçlarının hakemleri belli oldu....
16/10/2019 - 15:05
Takımımız Gürün İlçesini Ziyaret Etti
Demir Grup Sivasspor´umuz, Gürün ilçesini ziyaret etti....
13/10/2019 - 19:16
Futbol Okulu Kayıtlarımız Devam Ediyor
2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 ve 2014 yaş arası çocuklarımıza spor yaptırmak, fu...
11/10/2019 - 11:03
Çalımbay: Konumumuzu Kaybetmek İstemiyoruz
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, "Ankaragücü´nü yendikten sonra Galatasaray maçının...
11/10/2019 - 17:53
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website