Haberler  >   Genel Haberler  >  Aatif: Kendimi Bazen Türk Olarak Hissediyorum
Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olarak Hissediyorum
Tarih: 10/01/2016 / Saat: 19:35 / sivasspor.org.tr
Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olarak Hissediyorum

Futbolcumuz Aatif Chahechouhe, "Kendimi bazen Türk olarak hissediyorum. İnşallah daha uzun yıllar Türkiye´de oynamak isterim" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Toros Zirvesi Semineri'nin ikinci gününde 'Türkiye'de yabancı futbolcu olmak' adlı panel düzenlendi. Panele futbolcumuz Aatif Chahechouhe'da katıldı.

Chahechouhe, Fransa'da kısa süren futbol kariyerinin ardından Bulgaristan'a transfer olduğunu ve burada 15 maçta 10 gol attıktan sonra Medicana Sivasspor'umuzun kendisiyle ilgilendiğini hatırlattı. Chahechouhe, Medicana Sivasspor'umuzdan teklif alınca uluslararası sahnede yer alan bir isim olacağı düşüncesiyle mutlu olduğunu ve teklifi kabul ettiğini belirtti. 

Kulübümüzün kendisine iyi şartlar hazırladığını ve 4 yıldır Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Chahechouhe, "Kendimi bazen Türk olarak hissediyorum. İnşallah daha uzun yıllar Türkiye'de oynamak isterim. Futbol kariyerimden sonra da Türkiye'ye yerleşmeyi, burada yaşamayı düşünüyorum. 2 kızım da Türkçe konuşuyor. Türk okuluna gidiyor. Adaptasyon süreci eşim ve çocuklarım için çok iyi oldu. Eve geliyorum kızım benden daha iyi Türkçe konuşuyor. Eşim de konuşuyor. İlgi çekici ama zor bir dil" diye konuştu.

Müslüman olduğu için Türkiye'de çok fazla dezavantaj yaşamadığının altını çizen Fas asıllı Fransız futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'deki 4. senem, hiçbir dezavantaj görmüyorum. Daha çok pozitif yönünü görüyorum. Dinime bağlı bir kişiyim. Aslında bir Müslüman olarak, cuma günü idmanlarımız, programlarımız ona göre ayarlanıyor. Takım olarak hocamızla cuma namazına gitmemiz benim için gurur verici bir şey. Avrupa'da bunu göremezseniz, yaşayamazsınız. Bu gerçekten bayağı şaşırdığım bir şey oldu."

Türkçe ile arasının nasıl olduğu sorusu üzerine Chahechouhe, "Aslında gelecekte Türkiye'de yaşmak istiyorsam tabii ki Türkçe'yi öğrenmeliyim. 4 yaşındaki kızım benden daha iyi Tükçe okuyor. Çünkü Türk okuluna gidiyor. İlginç ve çekici bir dil ama bir taraftan da çok zor" dedi.

Sivas'ta çok basit hayatı oluğunu aktaran Chahechouhe, evden dışarı fazla çıkmadığını söyledi. Sivas'ın küçük bir şehir olması nedeniyle dolaştığında herkesin tanıdığını kaydeden Chahechouhe, "Takım iyi gittiğinde iyi oluyor ama performans düşüklüğü yaşadığımda taraftarın yanıma gelip soru sorması, ilgi çekmek istemiyorum. Çok basit yaşamım var. Basit yaşam tam bana göre. Geceleri çıkmayı seven, gece hayatı olan biri değilim. Bugün İstanbul'da oynasam da aynı şekilde basit hayatımı çekirdek ailemle geçiririm" dedi. 

Futbolu çok sevdiğini ve futbola aşık olduğunu vurgulayan Chahechouhe, hücumu sevdiğini forvet arkasında oynadığında kendisini daha serbest ve rahat hissettiğini söyledi. Türk futbolculardan Selçuk İnan'ı, şarkıcılardan Tarkan'ı, yemeklerden de karnıyarığı sevdiğini anlatan Chahechouhe, evinde Türk aşçının görev yaptığını ve Avrupa yemekleri yemediklerini dile getirdi ve Sivas'ta mutlu olduğunu kaydetti.

Chahechouhe, oyun sitilini ise "Futbolu çok seviyorum, aşığım. Teknik bir yapıya sahibim. Çalım atıyorum, başka teknik özelliklerim de var. Hücuma çıkmayı çok seviyorum. Böyle özetleyebilirim. Sahaya çıktığım zaman teknik özelliklerim doğaçlama olarak ortaya çıkıyor" şeklinde tarif etti.

 


Isaac Cofie Demir Grup Sivasspor´umuzda
Demir Grup Sivasspor´umuz, Ganalı futbolcu Isaac Cofie´yi renklerine bağladı....
17/7/2019 - 17:03
2019-2020 Sezonu Fikstürü Çekildi
2019 - 2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu´nun fikstür çekimi yapıldı....
17/7/2019 - 21:43
Hazırlık Maçında Rakibimiz Y. Malatyaspor
Demir Grup Sivasspor´umuz, hazırlık maçında Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak....
16/7/2019 - 16:37
Hakan Arslan: Bu Oluşumdan Kuvvetli Çıkacağız
Hakan Arslan: "Yeni bir yapılanma içine girdik. Yeni bir oluşum var Demir Grup Sivass...
16/7/2019 - 19:52
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarım
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarımızla......
15/7/2019 - 00:04
Muammer: Neyim Var, Neyim Yok Buraya Vereceğim
Muammer Yıldırım, "Emeğimin karşılığını sahada vermek istiyorum. Bunu da sahada inşal...
13/7/2019 - 13:40
Yiğido´nun Bolu Günlüğü - 12 Temmuz Öğlen
Demir Grup Sivasspor´umuz, 2019-2020 sezonu öncesi kamp çalışmalarını bugün sabah ve ...
12/7/2019 - 12:42
Yeni Sezon Kombinelerin Genel Satışı Başladı
Demir Grup Sivasspor´umuzun 2019-2020 sezonunda Yeni 4 Eylül Stadı´nda oynayacağı Spo...
11/7/2019 - 15:42
Samassa: En Verimli Şekilde Sahada Olacağım
Mamadou Samassa, "Taraftarlarımız için elimden geleni yapmaya çalışacağım. En verimli...
9/7/2019 - 14:58
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website